Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Testy paskowe czyli paski ketonowe

Zaczynasz przygodę z dietą ketogeniczną? Zapewne wiesz już, że wprowadzenie organizmu w stan ketozy i utrzymanie go w tym stanie wymaga dokładnego zaplanowania proporcji białek, tłuszczy i węglowodanów w Twoich posiłkach. Jak jednak zbadać, czy na pewno Twoje wyliczenia są prawidłowe? Do tego celu najlepiej wykorzystać paski ketonowe.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Co wykrywają testy paskowe keto?

Za pomocą testów możesz ocenić poziom ciał ketonowych w moczu (ketonurię) lub we krwi (ketonemię). Ciałem ketonowym znajdującym się w moczu jest głównie kwas acetylooctowy (acetooctan), natomiast we krwi wykryjesz kwas 3 – hydroksymasłowy, zwany też ß – hydroksymaślanem.

Jak działają paski do ketozy?

Testy mają postać wąskich pasków, zawierających po jednej stronie specjalne pole reakcyjne. Ogólna zasada działania tego typu produktów jest prosta – paski ketonowe wykrywają ilość ciał ketonowych w moczu. Po zanurzeniu w pojemniczku z moczem pole reakcyjne zabarwia się na kolor odpowiadający stężeniu ketonów w moczu. Na opakowaniu testów znajduje się legenda, za pomocą której możesz niezwłocznie odczytać wynik pomiaru. Badanie poziomu ketonów we krwi przebiega na podobnej zasadzie. Oprócz testów paskowych potrzeba do niego glukometru. Należy nakłuć palec dołączonym do glukometru nakłuwaczem, a następnie nanieść kroplę krwi na pole reakcyjne i odczytać wynik. Warto przeprowadzać pomiar codziennie o tej samej porze, żeby uzyskać najbardziej wiarygodne wyniki. W początkowej fazie testy paskowe sprawdzające zawartość ciał ketonowych w moczu będą całkowicie wystarczające.

Dlaczego warto stosować paski do pomiaru ciał ketonowych?

Korzystanie z testów paskowych jest szybkie i komfortowe dla użytkownika. Do zalet pasków do ketozy należy zaliczyć również niewygórowaną cenę oraz możliwość natychmiastowego powtórzenia pomiaru w razie jakichkolwiek wątpliwości. Dzięki paskom możesz upewnić się, że Twój organizm w maksymalny sposób wykorzystuje energię pochodzącą z ciał ketonowych, a w razie niekorzystnych wyników odpowiednio zmodyfikujesz proporcje makroskładników w Twoich posiłkach.

Różnice między pomiarami z moczu i z krwi

Zastanawiasz się, jaki rodzaj pasków do ketozy będzie dla Ciebie odpowiedni? Należy zaznaczyć, że obie metody pomiaru są czułe i zapewniają wiarygodne wyniki. Pomiar z moczu jest bezbolesny i nie wymaga glukometru. Pomiar z krwi uważany jest za dokładniejszy, a ponadto pokazuje poziom ketonów w czasie rzeczywistym, podczas gdy pomiar z moczu informuje nas o stanie organizmu 2-4 godziny przed wykonaniem testu. Niezależnie od wybranej metody, Najlepiej będzie, jeśli pomiary za pomocą testów paskowych będziesz wykonywać  regularnie, 1 lub 2 razy dziennie, o tej samej porze, W ten sposób uzyskasz najbardziej rzetelne wyniki.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium